saimniekot

"Sage" piena putotājs + kurkumas lattes recepte

Piena putotājs noder ne tikai kafijas pagatavošanai

Nav nekāds noslēpums, ka pirms kāda laika ārsts man ieteica atvadīties no kofeīna. Man ar kofeīnu ir bijušas siltas attiecības daudzu gadu garumā (kopā esam pārdzīvojuši daudz, tai skaitā neskaitāmas naktis, gatavojoties eksāmeniem universitātē). Esmu pat strādājusi par baristu un pazīt kafiju bija mans darbs. Bet veselības dēļ esmu gatava atteikties nodaudz kā, un kofeīnu saturoši dzērieni ir tajā skaitā.

Nemelošu – sākums bez ierastās rīta kafijas bija grūts, bet ar laiku esmu atradusi dažādas foršas alternatīvas, un jāsaka, ka šobrīd kofeīna trūkumu absolūti neizjūtu. Viens no maniem favorīta dzērieniem rudens un ziemas sezonā ir kurkumas latte – tā ir ārkārtīgi veselīga (kurkumai piedēvē daudz dziednieciskas īpašības), krēmīga, sildoša un pats galvenais – ļoti garšīga.


Nesen manā īpašumā nonāca Sage piena putotājs no veikala Es mīlu kafiju, un tas manu kurkumas latti un citus dzērienus ir pacēlis pilnīgi jaunā līmenī. Tas vienkārši perfekti saputo pienu krēmīgās putās (pat dažādus augu pienus!), tas ir kluss, ietilpīgs, viegli kopjams un, kas man nav mazsvarīgi, arī dizainā ļoti gaumīgs. Kad pie mums viesojas draugi, visi tiek pie krēmīga mājas kapučino, bet es pati šo putotāju izmantoju, lai pagatavotu savus mīļākos bezkofeīna dzērienus. 

Kurkumas lattes pagatavošanai šis putotājs ir ļoti ērts, jo visas sastāvdaļas lieku pa taisno putotājā, piespiežu podziņu un viss! Tas ļoti labi samaisa visas dzērina sastāvdaļas, to uzsilda un saputo. Tas visu izdara manā vietā!

Ja arī tu vēlies tikt pie krēmīgiem kapučino, lattēm vai citiem dzērieniem, veikals Es mīlu kafiju piedāvā šo putotāju iegādāties ar ļoti dāsnu 25% atlaidi, ievadot kodu "krustnagliņa".

Foto: Daiga Ellaby

Kurkumas latte

  • 350 ml mandeļu piena (vai jebkāds cits piens pēc izvēles)
  • ¼ – ½ tējkarote kurkumas pulvera (man garšo stiprāka, tāpēc lieku vairāk)
  • ¼ tējkarote malta kanēļa
  • 1 tējkarote kļavu sīrupa vai medus
  • Šķipsniņa maltu melno piparu (tas palīdz kurkumai labāk uzsūkties organismā)

Liec visas sastāvdaļas piena putotājā un iestati to uz 60 grādiem. Un ļauj putotājam izdarīt visu darbiņu!

*Alternatīva – ja vēlies pagatavot kurkumas latti bez putotāja, liec visas sastāvdaļas katliņā un maisot karsē, līdz iegūta vēlāmā temperatūra un visas sastāvdaļas samaisījušās. Dzēriens nebūs tik krēmīgs, bet tāpat garšos labi.