APCIEMOT

Iepazīt Latgali

Mūsu pieturvietas Latgalē

Katru gadu Aigara dzimšanas dienā cenšos viņu izraut no darbiem un Rīgas kaut uz dažām dienām. Mums abiem (patiesībā visiem trīs) ļoti patīk ceļot un iepazīt vēl neatklātas teritorijas. Pagājšgad divatā devāmies garā nedēļas nogalē uz Kopenhāgenu. Šogad arī jau sāku plānot izbraucienu uz kādu Eiropas lielpilsētu, bet iedomājos pajautāt Aigaram – kā viņš gribētu atzīmēt savu dzimšanas dienu.

"Es gribu mieru, iekurt krāsni un ēst šprotmaizes" bija Aigara atbilde. Sapratu, ka nekādas lielpilsētas šoreiz nevajag. Lai gan krāsns kuršana un šprotmaizes mums izpalika, mieru braucām meklēt ar kemperi uz mums vēl pavisam neizpētītu Latvijas galu – Latgali. Un jāsaka, ka atradām gan mieru, gan lielu skaistumu. Esam iedvesmoti braukt meklēt vēl.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs

Ļoti iesaku ikvienam. Paņēmām opciju ar gidu (tikai 5 eiro!) un uzzinājām tik daudz par mākslinieka Rotko dzīvi un mākslu. Tiešām ļoti interesanti pat man – galīgam mākslas nepazinējam. Gids ļoti saistoši izved cauri Rotko dzīvei un darbiem un pašās beigās kulminācija – oriģināli Rotko darbi, kurus muzejam aizdod Rotko bērni. Ekspozīcija mainās reizi trīs gados, šī tika atklāta šovasar.

Klikšķini šeit, lai iegūtu vairāk informācijas!

Dabas parks "Daugavas loki"

Vienkārši skaista vieta garākām un īsākām pastaigām. Mēs te atradām lieliski vietu kemperim, bet pa dienu devāmies nelielā pastaigā gar Daugavu, kā arī apskatījāmdabas parkā esošo Slutišķu etnogrāfisko vecticībnieku sādžu. Tas bija tik skaisti un citādi. Likās, ka šajā vietā laiks ir apstājies. Noteikti vērts iegriezties, ja esit šajā pusē.

Vairāk informācijai klikšķini šeit.

Aglonas bazilika

Lai gan Aglonā un arī pašā Aglonas bazilikā esmu bijusi neskaitāmas reizes, šī bija pirmā reize kopā ar Aigaru un Augustu. Manuprāt, šī ir vieta, ko ir vērts vismaz reizi mūžā apciemot ikvienam, pat, ja nepieskaiti sevi katoļticīgo pulkam. Bazilika ir tiešām iespaidīga gan no iekšpuses, gan ārpuses. Iekšā smaržo pēc vīraka, vietējās tantiņas dedzīgi lūdz Dievu, un dievnamu droši vari izstaigāt vienatnē vai kopā ar gidu. Blakus arī skaists ezers un svētavots, kura ūdenim esot spējas dziedēt no slimībām. Mēs savas pudeles arī uzpildījām.

Čertoks jeb Velnezers

Pavisam netālu no Aglonas bazilikas atrodas šis mītiem un dīvainiem stāstiem apvītais ezers. Pie informācijas dēļa var izlasīt ļoti interesantu informāciju – vietējie uz šo ezeru nenākot un noteikti tajā nepeldot. Vakaros pie ezera varot dzirdēt cilvēku raudas, ezerā gandrīz nemaz nemīt dzīvnieki, neaug augi, pat meža dzīvnieki šai vietai metot līkumu. Ūdens esot izcili negaršīgs, bet zinātniekiem pat esot sabojājušās iekārtas, mēģinot ezera ūdeni izpētīt tuvāk. Nezinu, vai tam visam var ticēt, bet jāsaka, ka ezers ir ļoti skaists un apskatīšanas vērts. Pēc informācijas dēļa izlasīšanas ilgi gan tur uzkavēties negribējās.

Lielais Liepu kalns un skatu tornis

Rēzeknes pusē noteikti iesaku apmeklēt arī Rāznas ezeru. Vasarā tā ir superīga atpūtas vieta, bet mēs šoreiz vienkārši atradām smuku vietiņu, kur noparkot kemperi un pārlaist nakti. Turpat netālu atrodas arī Latgales augstākā un Latvijā trešā augstākā virsotne ar Latvijā augstāko koka skatu torni. No stāvlaukuma līdz skatu tornim ved 830 m gara Lielā Liepu kalna taka ar informācijas stendiem, atpūtas vietām, šūpolēm. Mums ļoti patika pastaiga, bet tas skatu tornis bija vienkārši episks! Pilnīgi aizrāvās elpa no tā skaistuma. It īpaši oktobrī, kad rudens tik skaisti visu iekrāsojis. Noteikti aizbrauciet, ja esiet Rēzeknes pusē!

Lubāna ezers

Kā nu bez Latvijas lielākā ezera – Lubāna – apskatīšanas. Kaut vai ķeksīša pēc. Vasarā noteikti gribētu aizbraukt pie ezera atpūsties, bet šoreiz atradām klusu vietiņu ezera krastā, kur noparkojām kemperi un pavadījām nakti. Mierpilni un ļoti skaisti.

Teirumnieku purva taka

Turpat Lubāna mitrāja kompleksā atrodas Teirumnieku purva taka, uz kurieni var braukt sasmelties dabas mieru. Taka mērojama pa koka laipām, kuru garums ir 800 m. Pavisam viegli arī pašiem mazākajiem staigātājiem. Laipa ved gar gleznaino Teirumnieku ezeru un staigno Teirumnieku ezera krastu. Manuprāt, ļoti interesanta vieta bērniem dabas pētīšanai un izzināšanai.

Jāsaka, ka Latgales iepazīšanai noteikti nepietiek ar pāris dienām. Šī vairāk bija tāda izskriešana cauri. Esam apņēmušies turpmāk vasarās un ne tikai vairāk doties uz Latgales pusi, apciemot lauku sētas, muzejus, keramiķus un kopumā vairāk iepazīt šo tik skaisto un bagāto Latvijas daļu. Ceru, ka kaut nedaudz uz to iedvesmojām arī jūs!